Wiercimy

Jeśli poczta, to poczta.wp.pl

Jeśli poczta, to poczta.wp.pl
Nieograniczona pojemność skrzynki pocztowej, aż 100 MB w jednym e-mailu, najnowocześniejszy systemy antyspamowy – te i wiele innych udogodnień oferuje użytkownikom najpopularniejsza poczta w polskim Internecie – poczta.wp.pl. Liczba odsłon stron Poczty WP przekracza miesięcznie 751 milionów, liczba real users wynosi blisko 5 milionów*.„Od lat jesteśmy liderem na rynku usług pocztowych w polskim Internecie, a mimo to nie spoczywamy na laurach. – mówi Grzegorz Borowski, odpowiedzialny za Obszar Usług i Funkcjonowania Portalu Wirtualnej Polski – Nieustannie ulepszamy nasz system poczty elektronicznej i rozbudowujemy go o nowe użyteczności. Co ważne, jesteśmy w ciągłym kontakcie z użytkownikami, dzięki czemu wiemy, jakie są ich oczekiwania. Odpowiadając na sygnalizowane przez internautów potrzeby wprowadziliśmy ostatnio m.in. 100 MB wielkość listu i nieograniczoną przestrzeń dyskową dla konta e-mail, przebudowaliśmy też wszystkie strony informacyjne. Nowy kształt i layout ma również strona

Nieograniczona pojemność skrzynki pocztowej, aż 100 MB w jednym e-mailu, najnowocześniejszy systemy antyspamowy – te i wiele innych udogodnień oferuje użytkownikom najpopularniejsza poczta w polskim Internecie – poczta.wp.pl. Liczba odsłon stron Poczty WP przekracza miesięcznie 751 milionów, liczba real users wynosi blisko 5 milionów*.

„Od lat jesteśmy liderem na rynku usług pocztowych w polskim Internecie, a mimo to nie spoczywamy na laurach. – mówi Grzegorz Borowski, odpowiedzialny za Obszar Usług i Funkcjonowania Portalu Wirtualnej Polski – Nieustannie ulepszamy nasz system poczty elektronicznej i rozbudowujemy go o nowe użyteczności. Co ważne, jesteśmy w ciągłym kontakcie z użytkownikami, dzięki czemu wiemy, jakie są ich oczekiwania. Odpowiadając na sygnalizowane przez internautów potrzeby wprowadziliśmy ostatnio m.in. 100 MB wielkość listu i nieograniczoną przestrzeń dyskową dla konta e-mail, przebudowaliśmy też wszystkie strony informacyjne. Nowy kształt i layout ma również strona logowania.”

Nowości
Jednym z ważniejszych udogodnień jest funkcjonalność „100 MB w jednym liście”. Od listopada w Poczcie WP dostępne są największe załączniki w Sieci. Maksymalny rozmiar listów – czy to wysyłanych czy otrzymywanych – wynosi aż 100 MB. Bez problemu wysłać więc można za pośrednictwem Poczty WP kilkaset (sic!) dobrej jakości zdjęć (z Wigilii lub zimowego wyjazdu w góry) czy wideo dokumentujące rodzinne, świąteczne spotkanie.
Co więcej, w grudniu zniesione zostały jakiekolwiek limity związane z pojemnością skrzynki e-mail. Internauci mają zatem do swojej dyspozycji nieograniczoną przestrzeń dyskową. Nie tylko więć prześlą duże, a przy tym ciężkie maile, ale też przechowają w folderach pocztowych materiały graficzne, pliki audio, czy wideo.

Przypomnijmy również, że od listopada użytkownicy mogą zakładać konta pocztowe (lub tworzyć aliasy kont już istniejących) w atrakcyjnej domenie wp.tv. To pierwsza tego typu usługa dostępna w polskiej Sieci. Aby założyć alias [email protected], wystarczy wejść na adres poczta.wp.tv lub, posiadając już konto w Wirtualnej Polsce, dokonać rezerwacji loginu z poziomu ustawień Poczty WP. Przy czym, w ramach jednego konta można w tej chwili bezpłatnie zastrzec 2 aliasy w domenie wp.tv.

A to już wiesz?  Czy komercyjne mieszkania będą powstawać na gruntach gminnych

Systemy ochrony
Bezpieczeństwo użytkownikom Poczty WP gwarantują jedne z najdoskonalszych systemów na rynku: antyspamowy oraz ochrony przed wirusami. System antyspamowy jest autorskim rozwiązaniem zaprojektowanym w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Bazuje na takich mechanizmach ochrony, jak analiza ilościowa, podpis kryptograficzny, geolokalizacja, system reputacji czy internetowe bazy spamu.
Silnik antyspamowy, opracowany i rozwijany przez Wirtualną Polskę na potrzeby darmowej poczty elektronicznej, jest kluczowym elementem rozwiązania Gateway (gateway.wp.pl), dedykowanego właścicielom serwerów pocztowych (m.in. firmom sektora MŚP). Gateway antyspamowy WP umożliwia ochronę antyspamową i antywirusową bez konieczności instalowania oprogramowania i sprzętu po stronie klienta.
 
Wersja mobilna
Z Poczty WP korzystać można także w wersji mobilnej, dostępnej z poziomu adresu m.poczta.wp.pl. Umożliwia ona stały dostęp do e-maila za pomocą telefonu komórkowego lub innego urządzenia przenośnego. Witryna WP pozwala w prosty sposób skonfigurować telefony wszystkich operatorów dostępnych na polskim rynku.

Inne, przydatne użyteczności
Obok licznych opcji, takich jak kalendarz, aliasy konta, wideomaile, galerie zdjęć oraz smartfoldery, poczta.wp.pl zawiera takie udogodnienia jak: zaawansowany edytor html (umożliwiający m.in. wklejanie obrazków bezpośrednio w treść maila), funkcja WebSpik umożliwiająca podgląd znajomych, którzy są online i rozmowę z nimi w czasie rzeczywistym, notyfikacje SMS. Ta ostatnia funkcjonalność pozwala na otrzymywanie krótkich wiadomości tekstowych informujących o nowych listach elektronicznych (użytkownik sam wybiera, o których mailach chce być w ten sposób powiadamiany).

poczta.wp.pl
m.poczta.wp.pl
poczta.wp.pl/info-start.html


*Poczta WP zajmuje pierwsze miejsce zarówno pod względem liczby użytkowników (4,99 miliona real users), jak i odsłon stron interfejsu WWW (751 milionów). Źródło: MegapanelPBI/Gemius, wrzesień 2009 r.

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy