Wiercimy

Kiosk z prasą cyfrową netpress.pl otwarty

Od dziś oficjalnie działa już kiosk z prasą cyfrową uruchomiony przez firmę NetPress, polskiego partnera amerykańskiej firmy Zinio Systems, światowego lidera w branży prasy elektronicznej.Magazyny oferowane przez NetPress posiadają całą paletę funkcji niedostępnych dla prasy drukowanej. Wysyłka pierwszego numeru realizowana jest natychmiast po złożeniu zamówienia, czytelnik może korzystać z wyszukiwarki słów kluczowych, a magazyny przechowywane są w ekologicznej, cyfrowej bibliotece. Istnieje możliwość sporządzania notatek i zaznaczania tekstu, a wbudowane w magazyn multimedia sprawiają, że czytanie cyfrowego magazynu jest w pełni interaktywne. Pliki zabezpieczone są przed nieuprawnionym kopiowaniem, choć część wydawców zezwala czytelnikom na przesyłanie innym internautom darmowych kopii. Cyfrowe magazyny można dodatkowo drukować. Niewątpliwą zaletą jest też wrażenie czytania drukowanego magazynu na ekranie komputera, w przeciwieństwie do statycznego PDF-a.Oferta www.netpress.pl obejmuje obecnie

Od dziś oficjalnie działa już kiosk z prasą cyfrową uruchomiony przez firmę NetPress, polskiego partnera amerykańskiej firmy Zinio Systems, światowego lidera w branży prasy elektronicznej.

Magazyny oferowane przez NetPress posiadają całą paletę funkcji niedostępnych dla prasy drukowanej. Wysyłka pierwszego numeru realizowana jest natychmiast po złożeniu zamówienia, czytelnik może korzystać z wyszukiwarki słów kluczowych, a magazyny przechowywane są w ekologicznej, cyfrowej bibliotece. Istnieje możliwość sporządzania notatek i zaznaczania tekstu, a wbudowane w magazyn multimedia sprawiają, że czytanie cyfrowego magazynu jest w pełni interaktywne. Pliki zabezpieczone są przed nieuprawnionym kopiowaniem, choć część wydawców zezwala czytelnikom na przesyłanie innym internautom darmowych kopii. Cyfrowe magazyny można dodatkowo drukować. Niewątpliwą zaletą jest też wrażenie czytania drukowanego magazynu na ekranie komputera, w przeciwieństwie do statycznego PDF-a.

Oferta www.netpress.pl obejmuje obecnie 9 tytułów. Magazyny biznesowe reprezentowane są przez manager magazin i kilka czasopism Migut Media, dostępne są też tytuły hobbystyczne, m.in. foto. W kiosku można zamówić magazyn studencki ?dlaczego. – Już wkrótce chcemy zaoferować naszym czytelnikom co najmniej jeden magazyn z każdego segmentu rynku – mówi dyrektor NetPress Bartłomiej Roszkowski. – W najbliższym czasie nasza oferta poszerzy się o kolejne tytuły – dodaje.

NetPress nie tylko sprzedaje magazyny, ale zajmuje się również ich produkcją i realizuje wysyłkę. Firma proponuje wydawcom różne modele biznesowe, w tym sprzedaż cyfrowych tytułów na stronach internetowych wydawców. – Taki model wybrał między innymi Point Group, wydawca magazynu ?dlaczego. Samodzielnie sprzedawać będzie pojedyncze egzemplarze magazynu, natomiast za naszym pośrednictwem dodatkowo prenumeraty – wyjaśnia Roszkowski.

Dyrektor NetPress odniósł się również do wprowadzenia przez wydawnictwo Axel Springer Polska e-wydań. – Nie ukrywam, że cieszy mnie ten krok. Pokazuje on kierunek rozwoju branży wydawniczej. Pytanie czy wprowadzać do sprzedaży cyfrowe wydania zastąpione zostaje pytaniem o format, w którym mają się one ukazywać.

A to już wiesz?  Jak np. rozliczyć opłaty eksploatacyjne za okresy lockdownu?

<

p>www.netpress.pl jest częścią Zinio Global Network, sieci kiosków z prasą cyfrową. – Nasz amerykański partner dostarczył już ponad 40 milionów egzemplarzy prasy cyfrowej ponad 2 milionom klientów na całym świecie. Doświadczenie i wsparcie potentata na rynku, jakim bez wątpienia jest Zinio, traktujemy jako nasz wielki atut – podsumowuje Roszkowski.

 

##

Zinio Systems Inc.

Firma Zinio Systems jest niekwestionowanym liderem na rynku dystrybucji czasopism cyfrowych. Posiada 62% rynku czasopism cyfrowych w USA i oferuje ponad 270 magazynów. Rozgłos przyniósł jej program Zinio Reader, który umożliwia łatwe i przyjemne czytanie prasy na ekranie komputera. System Zinio, zachowując podstawowe cechy wersji drukowanej, takie jak układ strony, treść i reklamy, pozwala również na przeszukiwanie tekstów, archiwizację artykułów oraz korzystania z odsyłaczy, co czyni przygodę z cyfrową prasą w pełni interaktywną.

Firma działa od marca 2000 r. Ma biura w San Francisco, Nowym Jorku oraz w Londynie. Do jej udziałowców należy między innymi Intel Capital, fundusz inwestycyjny należący do znanego producenta mikroprocesorów.

www.zinio.com

 

NetPress

NetPress funkcjonuje w strukturach Zakładów Graficznych TAURUS. W 2005 r. firma, dzięki zakupowi licencji, została wyłącznym przedstawicielem na Polskę Zinio Systems, Inc.

Inwestycja w nowoczesną platformę internetową do dystrybucji czasopism drogą cyfrową jest naturalną konsekwencją dotychczasowej strategii rozwoju Zakładów Graficznych TAURUS. Drukarnia specjalizuje się w kompleksowej obsłudze wydawnictw w zakresie przygotowania do druku, samego druku oraz dystrybucji średnio- i niskonakładowych czasopism. Dzięki dobrej znajomości rynku, firma jest doskonale przygotowana zarówno pod względem organizacyjnym, jak i merytorycznym do uruchomienia dystrybucji czasopism cyfrowych.

www.netpress.pl

 

Taurus

Zakłady Graficzne TAURUS Stanisław Roszkowski Sp. z o.o. istnieją nieprzerwanie od 1990 roku. Firmę założył Stanisław Roszkowski, były dziennikarz, obecnie także wydawca kilku fachowych czasopism.

A to już wiesz?  Emirates wkraczają do Budapesztu ? nowe połączenie oraz centrum obsługi klienta

Drukarnia zlokalizowana w podwarszawskim Kazimierowie zaliczana jest do ścisłej czołówki tego typu przedsiębiorstw w Polsce. Posiada jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w kraju, 10- i 8-kolorowe maszyny Komori i Heidelberg, a także w pełni automatyczną naświetlarkę CTP firmy Screen. Specjalizuje się w druku średnio i niskonakładowych czasopism.

www.drukarniataurus.pl

Źródło NetPress Digital Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy