Bostik Budownictwo

Wyjątkowo odporna hydroizolacja pionowa fundamentów z masą Dickbeschichtung 2K+

Wyjątkowo odporna hydroizolacja pionowa fundamentów z masą Dickbeschichtung 2K+
Prawidłowe uszczelnienie części podziemnych budynku to gwarancja spokoju na wiele lat. Do skutecznej obrony przed wilgocią niezbędne jest zarówno staranne wykonawstwo, jak i dobór właściwych produktów. Bitumiczna masa z włóknami Dickbeschichtung 2K+ marki Bostik doskonale nadaje się do hydroizolacji pionowej – nie tylko chroni przed szkodliwym działaniem wody, ale też skutecznie mostkuje

Data publikacji: 2018-10-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wyjątkowo odporna hydroizolacja pionowa fundamentów z masą Dickbeschichtung 2K+
Kategoria: Bostik

Wyjątkowo odporna hydroizolacja pionowa fundamentów z masą Dickbeschichtung 2K+ , Bostik - Prawidłowe uszczelnienie części podziemnych budynku to gwarancja spokoju na wiele lat. Do skutecznej obrony przed wilgocią niezbędne jest zarówno staranne wykonawstwo, jak i dobór właściwych produktów. Bitumiczna masa z włóknami Dickbeschichtung 2K+ marki Bostik doskonale nadaje się do hydroizolacji pionowej – nie tylko chroni przed szkodliwym działaniem wody, ale też skutecznie mostkuje rysy. Prawidłowe uszczelnienie części podziemnych budynku to gwarancja spokoju na wiele lat. Do skutecznej obrony przed wilgocią niezbędne jest zarówno staranne wykonawstwo, jak i dobór właściwych produktów. Bitumiczna masa z włóknami Dickbeschichtung 2K+ marki Bostik doskonale nadaje się do hydroizolacji pionowej – nie tylko chroni przed szkodliwym działaniem wody, ale też skutecznie mostkuje rysy.

Wygraj z wilgocią

Dickbeschichtung 2K+ marki Bostik to dwuskładnikowa, bezrozpuszczalnikowa zaprawa
z włóknami, która ma bardzo dobrą przyczepność do podłoży suchych, a także lekko wilgotnych. Może być stosowana na różnych rodzajach powierzchni, np. betonie, jastrychu, cegle, bloczkach wapienno-piaskowych i z betonu komórkowego. Nadaje się więc do izolacji ścian fundamentowych, płyt fundamentowych, garaży podziemnych i murów oporowych, a także naziemnych części budynku stykających się z gruntem, np. tarasów, cokołów, słupów. Uszczelnienie musi być wykonane od strony działania wody (od tzw. strony pozytywnej), ale masa może być także stosowana do izolacji wewnątrz w miejscach gdzie nie przebywają na stałe, ludzie. Dickbeschichtung 2K+ marki Bostik sprawdzi się również w przypadku ocieplania budynków do połączeń z płytami styropianowymi lub XPS. Preparat może być nakładany do 3 m głębokości. Dzięki dwukomponentowej formule, masa bardzo szybko staje się odporna na wodę – już po 2 godzinach od aplikacji podziemne części budynku można zasypać, a po
4 godzinach powłoka uzyskuje odporność na deszcz.

Łatwa aplikacja

Zaprawa Bostik Dickbeschichtung 2K+ jest prosta w przygotowaniu i łatwa w aplikacji. Aby sporządzić masę wystarczy dodać składnik proszkowy do zamieszanego wcześniej składnika płynnego, a następnie wymieszać wszystko przy użyciu wolnoobrotowego mieszadła. Ilość emulsji i proszku w opakowaniach jest z góry dobrana w odpowiedniej proporcji. Właściwie przygotowana masa jest jednorodna i pozbawiona grudek.
W prosty sposób nanosi się ją na izolowaną powierzchnię za pomocą kielni lub szpachli. Dickbeschichtung 2K+ może być też nakładana mechanicznie. W zależności od miejsca aplikacji średnia grubość warstwy izolacyjnej powinna wynosić od 3 do 4 mm. Czas obróbki przy temperaturze 20oC to ok. 2 godziny (prace mogą być prowadzone w temperaturze od +5 oC do +30 oC). Całkowity czas schnięcia wynosi od 1 do 2 dni.

A to już wiesz?  Nutka orientu – dywan Agnella Funky Top Super Koniczyna

Bostik Sp. z o.o. to polski oddział międzynarodowej korporacji Bostik, stanowiącej część francuskiego koncernu Grupy ARKEMA, jednej z największych chemicznych firm w Europie. Wraz z początkiem 2018 roku nastąpiło formalno-prawne połączenie spółki Den Braven East oraz Bostik, które od marca występują pod wspólną nazwą Bostik oraz szyldem zielonego gekona. Nowa oferta obejmuje zarówno produkty marki Den Braven, jak i Bostik.

Den Braven to producent wysokogatunkowej chemii budowlanej, a zwłaszcza wyróżniających się pod względem unikatowych właściwości uszczelniaczy. Już od kilkunastu lat dostarcza na rynek wysokiej jakości produkty chemii budowlanej, oferując nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Den Braven to marka uzna zarówno wśród profesjonalistów, jak i majsterkowiczów, a wysoka jakość i wyjątkowe właściwości sprawiają, że produkty te znajdują zastosowanie w wielu pracach remontowo-budowlanych, naprawczych, czy hobbystycznych.

Bostik, to z kolei światowy lider w dziedzinie klejów przemysłowych, budowlanych i konsumenckich. Już od ponad wieku dostarcza na rynek nietuzinkowe produkty w zakresie technologii klejenia, a jego kleje można znaleźć niemal w każdym obszarze od przemysłu, poprzez budowę i dom, a na szkołach i biurach kończąc. Od 1889 roku opatentowaliśmy ponad 9 000 technologii obejmujących wszystko, od lotniczych klejów do wnętrz, pionierskich wodoodpornych butów po wypuszczenie pierwszej pieluszki dziecięcej z elastycznym klejem, a na Blu-Tack kończąc.

Zachęcam do wykorzystania materiałów na Państwa łamach oraz zapoznania się z informacjami znajdującymi się w biurze prasowym http://budflypr.newslink.pl/komunikaty-prasowe/kategoria/15.
W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wyjątkowo odporna hydroizolacja pionowa fundamentów z masą Dickbeschichtung 2K+ , Bostik - Prawidłowe uszczelnienie części podziemnych budynku to gwarancja spokoju na wiele lat. Do skutecznej obrony przed wilgocią niezbędne jest zarówno staranne wykonawstwo, jak i dobór właściwych produktów. Bitumiczna masa z włóknami Dickbeschichtung 2K+ marki Bostik doskonale nadaje się do hydroizolacji pionowej – nie tylko chroni przed szkodliwym działaniem wody, ale też skutecznie mostkuje rysy.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy