Wiercimy

Za bilet autobusowy zapłacisz przez Internet

Operator płatności internetowych - serwis Platnosci.pl został dostawcą usług dla PPKS Warszawa. Wprowadzenie możliwości zapłaty za bilet autobusowy przez Internet to pionierski krok na rynku przewozów krajowych. Rozwiązanie przyjęte przez stołecznego przewoźnika pozwoli jego Klientom uniknąć kolejek przy kasach, dzięki uregulowaniu płatności za bilet autobusowy drogą elektroniczną. Całą operację przeprowadzimy w przeciągu kilku minut nie wychodząc z domu. Wystarczy posiadać konto w jednym z banków internetowych. Realizacja transakcji kupna biletu autobusowego za pośrednictwem Platnosci.pl jest bardzo prosta. Klient tworzy indywidualne konto na stronie przewoźnika wpisując w formularz m.in. numer dowodu osobistego na podstawie którego kierowca potwierdzi jego tożsamość. Następnie wybiera trasę i czas w jakim chce odbyć podróż. Po zaakceptowaniu tych danych loguje się do konta w swoim banku internetowym, gdzie dokonuje zapłaty. Zatwierdza operację kodem jednorazowym, tokenem lub hasłem sms, dokonując tym samym przelewu. W czasie rzeczywistym przewoźnik otrzymuje informację o dokonanym przez Klienta zakupie, a ten może wydrukować swój bilet. Metoda tak przeprowadzonej

Operator płatności internetowych – serwis Platnosci.pl został dostawcą usług dla PPKS Warszawa. Wprowadzenie możliwości zapłaty za bilet autobusowy przez Internet to pionierski krok na rynku przewozów krajowych.

Rozwiązanie przyjęte przez stołecznego przewoźnika pozwoli jego Klientom uniknąć kolejek przy kasach, dzięki uregulowaniu płatności za bilet autobusowy drogą elektroniczną. Całą operację przeprowadzimy w przeciągu kilku minut nie wychodząc z domu. Wystarczy posiadać konto w jednym z banków internetowych.

Realizacja transakcji kupna biletu autobusowego za pośrednictwem Platnosci.pl jest bardzo prosta. Klient tworzy indywidualne konto na stronie przewoźnika wpisując w formularz m.in. numer dowodu osobistego na podstawie którego kierowca potwierdzi jego tożsamość. Następnie wybiera trasę i czas w jakim chce odbyć podróż. Po zaakceptowaniu tych danych loguje się do konta w swoim banku internetowym, gdzie dokonuje zapłaty. Zatwierdza operację kodem jednorazowym, tokenem lub hasłem sms, dokonując tym samym przelewu. W czasie rzeczywistym przewoźnik otrzymuje informację o dokonanym przez Klienta zakupie, a ten może wydrukować swój bilet. Metoda tak przeprowadzonej płatności to tzw. ePrzelew, bardzo popularny przy płatnościach dla e-biznesu.

Szybki ePrzelew to obecnie dobry rozwiązanie jeśli chodzi o metody płatności, które proponują swym Klientom serwisy i sklepy internetowe. Cieszymy się, że firmy oferujące swoje usługi całkowicie offline, zauważają potencjał Internetu i zaczynają z niego czerpać. Krok warszawskiego przewoźnika to duży ukłon w stronę ich Klientów. Pokazuje, że możliwości Internetu – w tym przypadku szybkie płatności elektroniczne oferowane przez Platnosci.pl, mogą być wykorzystywane również dla usprawnienia usług typowo offline’owych – mówi Fabian Adaszewski z Grupy Allegro, do której należy serwis Platnosci.pl

Oferta płatności elektronicznych dla Klientów PPKS Warszawa jest aktualnie dostępna dla osób korzystających z tras dalekobieżnych. Jak zapowiada przewoźnik, docelowo system będzie obsługiwał również krótsze trasy, oraz obejmie ofertę innych przewoźników.

A to już wiesz?  Raport z rynku herbaty: Zielona goni czarną. Dobra bo zdrowa

 

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy