Wiercimy

Zamiast prezentu ? rózga! Komu w tym roku nie podarujemy gwiazdkowego prezentu?

Zamiast prezentu ? rózga! Komu w tym roku nie podarujemy gwiazdkowego prezentu?
Zwykło się mawiać, że obdarowywanie świątecznymi prezentami sprawia większą radość, niż ich otrzymywanie. Najwyraźniej jednak wszystko zależy od tego, dla kogo mamy przygotować wigilijną niespodziankę. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których ogromną ulgę przynosi fakt, że prezentu w ogóle nie musimy wręczać. „Reader’s Digest” przeprowadził sondaż, w którym zbadał, komu na pewno nie podarujemy gwiazdkowego prezentu. Badanie zrealizowane zostało w Polsce, Niemczech, Rumunii, Czechach oraz na Węgrzech.Wyniki sondażu przeprowadzonego przez „Reader’s Digest” dowodzą, że – bez względu na narodowość – najmniej skłonni jesteśmy do obdarowywania byłych partnerów. Aż 43% Polaków deklaruje, że pod żadnym pozorem nie wręczyłoby prezentu ekspartnerowi. Tego samego zdania jest 59% Niemców i 50% Węgrów. Nieco mniej stanowczy w tej kwestii są mieszkańcy Rumunii – 32% oraz Czech – 28%.O brak prezentu pod firmową choinką obawiać się może wielu szefów. Niemal co drugi niemiecki respondent na pewno nie wręczy świątecznego upominku swojemu przełożonemu. Podobnie postąpi

Zwykło się mawiać, że obdarowywanie świątecznymi prezentami sprawia większą radość, niż ich otrzymywanie. Najwyraźniej jednak wszystko zależy od tego, dla kogo mamy przygotować wigilijną niespodziankę. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których ogromną ulgę przynosi fakt, że prezentu w ogóle nie musimy wręczać. ?Reader?s Digest? przeprowadził sondaż, w którym zbadał, komu na pewno nie podarujemy gwiazdkowego prezentu. Badanie zrealizowane zostało w Polsce, Niemczech, Rumunii, Czechach oraz na Węgrzech.

Wyniki sondażu przeprowadzonego przez ?Reader?s Digest? dowodzą, że ? bez względu na narodowość ? najmniej skłonni jesteśmy do obdarowywania byłych partnerów. Aż 43% Polaków deklaruje, że pod żadnym pozorem nie wręczyłoby prezentu ekspartnerowi. Tego samego zdania jest 59% Niemców i 50% Węgrów. Nieco mniej stanowczy w tej kwestii są mieszkańcy Rumunii ? 32% oraz Czech ? 28%.

O brak prezentu pod firmową choinką obawiać się może wielu szefów. Niemal co drugi niemiecki respondent na pewno nie wręczy świątecznego upominku swojemu przełożonemu. Podobnie postąpi 39% Czechów, 34% Rumunów, a także 28% Węgrów. W Polsce wyniki przedstawiają się zgoła odmiennie ? jedynie 14% ankietowanych Polaków deklaruje, że pod żadnym pozorem nie podarowałoby prezentu swojemu szefowi.

Niemal połowa ankietowanych Niemców, a także 28% Czechów i 26% Węgrów nie zamierza wręczyć prezentu gwiazdkowego nauczycielom swojego dziecka. Dla porównania: tylko 10% Polaków uczyni podobnie. Największej liczby upominków grono pedagogiczne może spodziewać się w Rumunii ? zaledwie 3% badanych Rumunów zadeklarowało, że w żadnym przypadku nie podarowałoby świątecznego upominku nauczycielowi bądź nauczycielce swojego dziecka.

A co z naszymi sąsiadami? Jedynie 5% Polaków na pewno nie obdaruje swojego sąsiada gwiazdkowym prezentem. Jak pokazują wyniki sondażu utrzymujemy zdecydowanie cieplejsze stosunki sąsiedzkie niż na przykład Węgrzy (aż 35% z nich twierdzi, że nie podaruje sąsiadowi świątecznego upominku), czy Niemcy (34%). Niechęć do sprawienia świątecznej niespodzianki osobom mieszkającym w najbliższym otoczeniu deklaruje również 23% Rumunów i 19% Czechów.

A to już wiesz?  W cyfrowej transformacji najważniejszy jest człowiekc

Niektóre teściowe również nie mają co liczyć w tym roku na prezent pod choinką. Niemal 3 na 10 ankietowanych Polaków nie planuje zrobić gwiazdkowej niespodzianki matce współmałżonka ? to najgorszy wynik wśród wszystkich nacji poddanych badaniu. Dla porównania taką samą deklarację złożyło 20% Niemców, 14% Czechów, 9% Węgrów i jedynie 6% Rumunów.

Niechętni bywamy również do wręczania gwiazdkowych prezentów naszym domowym zwierzakom. Niemcy pozostają w tej kwestii najbardziej sceptyczni. Aż 36% naszych zachodnich sąsiadów nie obdaruje swojego pupila świątecznym upominkiem. Z sondażu ?Reader?s Digest? wynika, że takich planów nie ma również 23% Rumunów, 19% Węgrów, 14% Polaków oraz 8% Czechów.

Źródło Tarsago Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy