Technologia Wiadomości branżowe Wiercimy

Newspoint zmienia ofertę raportów

Newspoint zmienia ofertę raportów
Ze względu na rosnące zainteresowanie klientów raportami i analizami, Newspoint wprowadził zmiany w tej usłudze. Najważniejszą z nich jest uproszczony cennik i typy raportów. Raporty zostały wprowadzone przez Newspoint w 2009 roku i cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki wysokiej jakości danych pozyskiwanych z rozwiązania Newspoint oraz ich interpretacji przez eksperta w zakresie badań wizerunku, klienci mogą uzyskać nie tylko całościowy obraz działań firmy w internecie - zarówno w portalach, jak i social media - ale również sugestie dotyczące prowadzenia dalszych działań komunikacyjnych.Najtańsza opcja to Raport Standard, udostępniony w formacie xls, który zawiera listę artykułów na dany temat, ocenionych według jednej bądź dwóch kategorii, np. wydźwięku tekstów czy też źródła informacji (czy jest to informacja własna, czy zewnętrzna). Ta forma analizy przeznaczona jest dla klientów, którzy chcą wykorzystać dane w dalszych działaniach, jako element większego raportu czy jako informacje statystyczne.Kolejna forma to Raport Rozszerzony,

Ze względu na rosnące zainteresowanie klientów raportami i analizami, Newspoint wprowadził zmiany w tej usłudze. Najważniejszą z nich jest uproszczony cennik i typy raportów. 

<

p align=”justify”>Raporty zostały wprowadzone przez Newspoint w 2009 roku i cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki wysokiej jakości danych pozyskiwanych z rozwiązania Newspoint oraz ich interpretacji przez eksperta w zakresie badań wizerunku, klienci mogą uzyskać nie tylko całościowy obraz działań firmy w internecie – zarówno w portalach, jak i social media – ale również sugestie dotyczące prowadzenia dalszych działań komunikacyjnych.

Najtańsza opcja to Raport Standard, udostępniony w formacie xls, który zawiera listę artykułów na dany temat, ocenionych według jednej bądź dwóch kategorii, np. wydźwięku tekstów czy też źródła informacji (czy jest to informacja własna, czy zewnętrzna). Ta forma analizy przeznaczona jest dla klientów, którzy chcą wykorzystać dane w dalszych działaniach, jako element większego raportu czy jako informacje statystyczne.

Kolejna forma to Raport Rozszerzony, który klient otrzymuje w formie dokumentu (PDF, Word) lub prezentacji (PPT). Analiza zawiera część opisową, a także wykresy i tabele z danymi.

Artykuły oceniane są już na podstawie większej liczby kryteriów niż w Raporcie Standard – np. kontekstu, w jakim pojawia się marka, opinii na temat działania produktu. Najbardziej złożony typ raportu to Premium, który poza przygotowaniem standardowego dokumentu, obejmuje także przygotowanie prezentacji wyników i jej przedstawienie w siedzibie klienta. Ostateczna cena raportu zależy od liczby artykułów poddanych analizie i jest ustalana w momencie przekazania przez klienta hasła (lub haseł), które mają być poddane badaniu. Wykupienie dowolnego rodzaju raportu wiąże się z dodatkowymi rabatami na inne usługi Newspoint.

Dane z Newspoint pozwalają stworzyć kompleksowy obraz działań komunikacyjnych firmy w mediach. Przeanalizowaliśmy dotychczasowe zapytania klientów dotyczące pogłębionych analiz komunikacji i na tej podstawie zdefiniowaliśmy zakres prac dla poszczególnych rodzajów raportów. Uwzględniliśmy zarówno potrzeby klientów, którzy oczekują prostego podsumowania swej komunikacji w mediach, jak również klientów, którzy chcą zweryfikować ją w sposób złożony i jednocześnie uzyskać rekomendacje, w jakich obszarach czy kanałach powinni ją zoptymalizować? – mówi Mariusz Jabłoński, dyrektor sprzedaży Newspoint.

A to już wiesz?  Kredyt samochodowy MultiBanku on-line w 15 minut

Zmiany wynikają z rosnącego zainteresowania klientów usługą raportów i analiz. W roku 2012 roku Newspoint zrealizował prawie dwukrotnie więcej raportów niż 2011. Najczęściej zamawiane przez klientów raporty dotyczą podsumowania komunikacji marek, porównania marki z markami konkurencyjnymi, jednak nie brakuje też raportów na temat brandingu pracodawcy, jakości produktu czy obsługi klienta.

Raporty Newspoint, wprowadzone na rynek w 2009 roku, to pogłębione analizy medialne materiałów pochodzących z internetu – portali i social media. W badaniach wykorzystywane są dane pochodzące z narzędzia Newspoint. Obecnie narzędzie monitoruje 35 tys. źródeł z portali polskojęzycznych a także niemal 3 mln źródeł polskojęzycznych social media. Mogą być one dodatkowo rozszerzone o analizy tekstów prasowych oraz materiałów audio i wideo pochodzących z monitoringu RTV. Analiza jest przygotowywana z wykorzystaniem metody analizy treści, zarówno ilościowej i jakościowej.

Źródło NetSprint.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy