Wiercimy

Schneider Electric zarządzał energią na COP15

Schneider Electric jest twórcą energooszczędnego, zintegrowanego systemu zarządzania budynkami w obiekcie Bella Center – gospodarza Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu COP15.Dzięki rozwiązaniu zastosowanemu przez Schneider Electric, obiekt oszczędza do 1,5 tony emisji dwutlenku węgla rocznie. Wybór grupy Schneider Electric, jako realizatora systemu zarządzania Bella Center nie był przypadkowy, bowiem rozwiązania w zakresie zarządzania inteligentną energią stanowią już zakres około 30% działalności firmy. Zastosowane rozwiązanie w pełni zdało egzamin podczas Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu COP15.Do roku 2050 popyt na energię elektryczną wzrośnie przynajmniej dwukrotnie. Do roku 2030 liczba mieszkańców naszej planety wzrośnie o dodatkowe 2 miliardy oraz nastąpi rozwój technologii komunikacyjnych oraz informatycznych. W ciągu ostatnich 5 lat globalne zużycie energii rosło o 15%/rocznie. Biorąc pod uwagę ciągle zwiększającą się skalę zastosowań przy zachowaniu obecnego trendu w roku 2030 prognozuje się wzrost zużycie energii elektrycznej o dalsze 40%.Równolegle musimy podzielić emisje dwutlenku węgla na całym

Schneider Electric jest twórcą energooszczędnego, zintegrowanego systemu zarządzania budynkami w obiekcie Bella Center – gospodarza Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu COP15.

Dzięki rozwiązaniu zastosowanemu przez Schneider Electric, obiekt oszczędza do 1,5 tony emisji dwutlenku węgla rocznie. Wybór grupy Schneider Electric, jako realizatora systemu zarządzania Bella Center nie był przypadkowy, bowiem rozwiązania w zakresie zarządzania inteligentną energią stanowią już zakres około 30% działalności firmy. Zastosowane rozwiązanie w pełni zdało egzamin podczas Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu COP15.

Do roku 2050 popyt na energię elektryczną wzrośnie przynajmniej dwukrotnie. Do roku 2030 liczba mieszkańców naszej planety wzrośnie o dodatkowe 2 miliardy oraz nastąpi rozwój technologii komunikacyjnych oraz informatycznych.

W ciągu ostatnich 5 lat globalne zużycie energii rosło o 15%/rocznie. Biorąc pod uwagę ciągle zwiększającą się skalę zastosowań przy zachowaniu obecnego trendu w roku 2030 prognozuje się wzrost zużycie energii elektrycznej o dalsze 40%.

Równolegle musimy podzielić emisje dwutlenku węgla na całym świecie przez dwa tak, aby uniknąć gwałtownych zmian klimatu, a w przypadku krajów wysokorozwiniętych podzielić przez cztery w celu kompensacji wzrostu nowych gospodarek.

Największym wyzwaniem najbliższych dziesięcioleci jest zminimalizowanie potrzeb energetycznych rozrastającej się cywilizacji. Nie musimy czekać na wprowadzenie przepisów po to, aby zapoczątkować niezbędne zmiany, czego przykładem jest grupa Schneider Electric, będąca pionierem we wdrażaniu inteligentnej energii. Zastosowanie efektywności energetycznej może przynieść 30% oszczędności energii na prawie 3/4 obszarów ostatecznego zużycia energii.

Źródło omnitan studio. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Klienci ENERGI nie odczują strajku

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy