Wiercimy

Senior.pl ? Seniorzy na start

Senior.pl ? Seniorzy na start
Senior.pl to pierwszy polski portal tworzony w całości z myślą o dojrzałych osobach. Serwis powstał jako odpowiedź na potrzeby internautów w wieku 50 i więcej lat. Wraz ze wzrostem średniej wieku społeczeństw, rośnie także liczba Seniorów używających internetu i poszukujących w globalnej sieci informacji, pomocy czy kontaktów z innymi ludźmi. Seniorzy w ciągu ostatnich kilku lat stali się znaczącą i ważną częścią internetowej społeczności. Na całym świecie powstaje coraz więcej serwisów przeznaczonych dla osób, które mając ponad 50 lat, pozostają aktywne i ciekawe świata. Również młodsze osoby chętnie korzystają z internetowych zasobów, by znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące opieki nad starszymi członkami rodziny czy zapewnienia im jak najwyższej jakości życia. Pojawia się także coraz więcej serwisów społecznościowych, przygotowywanych przez i dla Seniorów.Jak pokazuje przykład jednej z najbardziej

Senior.pl to pierwszy polski portal tworzony w całości z myślą o dojrzałych osobach. Serwis powstał jako odpowiedź na potrzeby internautów w wieku 50 i więcej lat.

Wraz ze wzrostem średniej wieku społeczeństw, rośnie także liczba Seniorów używających internetu i poszukujących w globalnej sieci informacji, pomocy czy kontaktów z innymi ludźmi. Seniorzy w ciągu ostatnich kilku lat stali się znaczącą i ważną częścią internetowej społeczności. Na całym świecie powstaje coraz więcej serwisów przeznaczonych dla osób, które mając ponad 50 lat, pozostają aktywne i ciekawe świata. Również młodsze osoby chętnie korzystają z internetowych zasobów, by znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące opieki nad starszymi członkami rodziny czy zapewnienia im jak najwyższej jakości życia. Pojawia się także coraz więcej serwisów społecznościowych, przygotowywanych przez i dla Seniorów.

Jak pokazuje przykład jednej z najbardziej rozwiniętych gospodarek świata – amerykańskiej – Seniorzy potrafią bardzo dobrze znaleźć się w wirtualnym świecie. Ponad połowa amerykańskich Seniorów regularnie korzysta z Internetu. Z komputera korzystają we własnym domu (blisko 40 procent ma w domu komputer) lub w domach opieki i popularnych w USA centrach seniorów. „Zinternetyzowani” amerykańscy Seniorzy statystycznie są częściej żonaci, lepiej wykształceni i mają wyższe emerytury od ich ?off-line?owych? kolegów.

W Polsce pozycja Seniorów w Internecie nie jest oczywiście tak mocna jak w USA, jednak dane demograficzne wskazują na bardzo widoczne trendy – Seniorów w polskim społeczeństwie będzie przybywało. Także tych zasobniejszych finansowo i otwartych na nowe technologie.

Obecnie osoby starsze stanowią prawie 13 procent polskiego społeczeństwa, a liczy się, po upływie dekady seniorzy będą już stanowić 17 procent ogółu ludności w Polsce. Wprawdzie Seniorzy są najmniej liczną grupą pośród polskich internautów – jak wykazują badania, jedynie co trzydziesta osoba w sieci ma ponad 55 lat – jednak odsetek osób starszych korzystających z Internetu stopniowo wzrasta, zaś ich aktywność w Internecie jest duża.

A to już wiesz?  Spotkanie technologii ze sportem, czyli jak narodziła się aplikacja NOINN

Jak wynika z badania Megapanel PBI/Gemius typowy polski internauta w wieku ponad 55 lat to mężczyzna z wykształceniem wyższym, mieszkaniec aglomeracji miejskiej, posiadający dwuosobowe gospodarstwo domowe i dysponujący miesięcznym dochodem od 1001 do 2.000 złotych netto. Uroki sieci poznaje zwykle na emeryturze lub rencie. Polski internetowy Senior nie jest sieciowym nowicjuszem. Z Internetu korzysta przeważnie od 2 do 5 lat, używając sieci codziennie lub prawie codziennie. Pod względem sieciowej aktywności nie ustępuje znacznie młodszym kolegom. Biorąc pod uwagę średni czas oraz średnią liczbę odsłon na użytkownika, seniorzy plasują się na trzeciej pozycji za internautami w wieku 15-24 lata oraz 25-34 lata.

? W Polsce do tej pory, z wyjątkiem kilku niezwykle cennych, lecz mających ograniczony zasięg inicjatyw społecznych, nie było serwisów przeznaczonych dla osób z grupy wiekowej ?Pięćdziesiąt Plus?. Tymczasem z najnowszych badań wynika, że również i polscy Seniorzy coraz częściej dostrzegają dobrodziejstwa wynikające z korzystania z globalnej sieci. Poprzez Senior.pl staramy się przynajmniej częściowo wypełnić lukę w serwisach adresowanych do Seniorów i pokazać, że osoby w wieku dojrzałym również w Polsce są niezwykle ważną częścią internetowej społeczności ? mówi Grzegorz Gacki, redaktor naczelny Senior.pl.

Jak zapewniają twórcy Senior.pl, misją serwisu jest przeciwstawianie się wykluczeniu osób starszych z jakiejkolwiek dziedziny życia i pokazanie, że Seniorzy nie są „za starzy”, by realizować się zawodowo, żyć w szczęśliwych związkach czy spełniać swoje marzenia. Kierowany do aktywnych seniorów serwis porusza tematy z różnych dziedzin, przekazuje bieżące informacje dotyczące zdrowia, finansów, rodziny, pracy czy pasji.

? Chcemy też przywrócić zanikający w naszym świecie szacunek dla osób starszych – również tych najstarszych, które z racji swojego wieku nie są już tak sprawne i „przydatne” jak kiedyś. Zamierzamy pokazywać, że Seniorzy dysponują czymś wyjątkowym i unikalnym, a dla młodszych ludzi niesłychanie przydatnym ? życiową mądrością i doświadczeniem. Seniorom zaś chcemy przybliżyć Internet jako doskonałe narzędzie do realizowania swoich życiowych pasji i jako sposób na aktywne spędzanie życia ? podsumowuje Grzegorz Gacki.

A to już wiesz?  Styl skandynawski w kilku odsłonach

* * * * * * * * *

Senior.pl
Senior.pl to serwis stworzony z myślą o osobach w wieku lat 50 i więcej oraz o ich rodzinie i bliskich. Dostarcza informacji o życiu Seniorów w Polsce i na świecie, zachęcając osoby starsze do aktywności w globalnej sieci. Misją Senior.pl jest także przeciwstawianie się dyskryminacji ze względu na wiek w jakiejkolwiek dziedzinie życia. W serwisie można znaleźć wiele wiadomości i artykuły z różnorodnych dziedzin, porady, forum wyszukiwarki oraz inne narzędzia pomagające dojrzałym osobom w sposób aktywny korzystać z Internetu. Senior.pl jest kolejnym po Kosciol.pl autorskim projektem istniejącej od 2002 roku firmy Com-Media.

Źródło Com-Media. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy