Technologia Wiadomości branżowe Wiercimy

W Lidlu karp tylko w płatach

W Lidlu karp tylko w płatach
W okresie świąt Bożego Narodzenia popyt na ryby, szczególnie karpie, zdecydowanie rośnie. Od 17 grudnia, również w ofercie sieci Lidl pojawi się ten gatunek ryby. Jest to także czas intensywnych apeli ekologów o zwracanie uwagi na humanitarne traktowanie ryb, które mają zagościć na świątecznych stołach. Pod hasłem „W trosce o lepsze jutro” firma Lidl realizuje działania mające na celu m.in. poszanowanie środowiska naturalnego i wzorem lat ubiegłych będzie prowadziła sprzedaż karpia wyłącznie w formie płatów chłodzonych, a w tym roku również w formie ryby patroszonej.Głosy obrońców środowiska naturalnego oraz rosnąca świadomość konsumentów sprawiają, że w okresie przedświątecznym temat dobrostanu karpia, a w tym m.in. zapewnienie odpowiednich warunków sprzedaży tej ryby, jest szczególnie istotny. Strategia firmy Lidl Polska od samego początku, kiedy to po raz pierwszy przed kilkoma laty sieć zdecydowała się na sprzedaż tej świątecznej ryby, opiera się na oferowaniu gotowych, chłodzonych elementów karpia. Firma Lidl oferując tego rodzaju produkt, jako pierwsza w swojej branży, wyznaczyła trend przejmowany obecnie

W okresie świąt Bożego Narodzenia popyt na ryby, szczególnie karpie, zdecydowanie rośnie. Od 17 grudnia, również w ofercie sieci Lidl pojawi się ten gatunek ryby. Jest to także czas intensywnych apeli ekologów o zwracanie uwagi na humanitarne traktowanie ryb, które mają zagościć na świątecznych stołach. Pod hasłem ?W trosce o lepsze jutro? firma Lidl realizuje działania mające na celu m.in. poszanowanie środowiska naturalnego i wzorem lat ubiegłych będzie prowadziła sprzedaż karpia wyłącznie w formie płatów chłodzonych, a w tym roku również w formie ryby patroszonej.

Głosy obrońców środowiska naturalnego oraz rosnąca świadomość konsumentów sprawiają, że w okresie przedświątecznym temat dobrostanu karpia, a w tym m.in. zapewnienie odpowiednich warunków sprzedaży tej ryby, jest szczególnie istotny. Strategia firmy Lidl Polska od samego początku, kiedy to po raz pierwszy przed kilkoma laty sieć zdecydowała się na sprzedaż tej świątecznej ryby, opiera się na oferowaniu gotowych, chłodzonych elementów karpia. Firma Lidl oferując tego rodzaju produkt, jako pierwsza w swojej branży, wyznaczyła trend przejmowany obecnie przez innych uczestników rynku. Tegoroczna oferta będzie obejmowała różne rodzaje karpia, które pochodzą z certyfikowanych, polskich hodowli. Tak przygotowane produkty zaoszczędzą czas potrzebny do przygotowania ryby oraz sprawią, że będziemy ją jeść nie tylko ze smakiem, ale przed wszystkim z czystym sumieniem.

W sieci Lidl będą dostępne m.in.:

  • karp królewski, świeży płat patroszony, 450-550 g ? 1,99 zł za 100g
  • świeży płat karpia, 650-800g ? 1,99
    zł za 100g
  • karp patroszony z głową, 1200-1600g ? 1,49 zł za 100g

W tym roku klienci sieci sklepów Lidl mogą również liczyć na wspaniały przepis na karpia w migdałach autorstwa Karola Okrasy (szczegóły na www.kuchnialidla.pl) . Już w najbliższą sobotę w programie ?Okrasa łamie przepisy? mistrz kuchni odwiedzi hodowlę karpia i opowie o zaletach wynikających z zakupu ryby w płatach.

A to już wiesz?  Podziel się kulinarnym przepisem z Samsung i wygraj nagrody

Polityka zakupu ryb i skorupiaków przyjęta przez firmę Lidl została doceniona przez niezależną, pozarządową organizację Greenpeace, która już po raz trzeci przyznała jej pierwsze miejsce w corocznym rankingu polskich sieci handlowych pt. ?Oceany na sprzedaż. Ranking detalistów. Odpowiedzialne zasady pozyskiwania owoców morza, ryb i produktów rybnych?. Lidl jako jedna z nielicznych sieci handlowych ma określoną politykę zakupu ryb. Ryby na sklepowych półkach pochodzą z niezagrożonych łowisk, a klient otrzymuje informację o obszarze ich połowu (FAO). W asortymencie sieci dostępne są również produkty rybne oznaczone certyfikatem Marine Stewardship Council (MSC) będącym gwarancją, że ryby pochodzą ze stabilnych populacji i złowione zostały w sposób, który nie zagraża ekosystemowi.

Informacje o Lidl Polska:

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalności na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sklepy pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w wielu krajach Europy istnieje około 9000 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 450.

Źródło Lidl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy