Technologia Wiadomości branżowe Wiercimy

Cokupić.pl ? debiut w Grupie Allegro

Allegro.pl – największa polska platforma handlowa wprowadziła do swojej grupy opiniotwórczy serwis społecznościowy – Cokupić.pl, skupiający wszystkich tych, którzy pragną dzielić się ze sobą opiniami o produktach. Cokupić.pl wprowadza nowy standard opiniowania produktów, który ułatwia dodawanie opinii oraz wpływa na ich lepszą użyteczność. Każdy produkt można oceniać po przygotowanych cechach tj. plusach oraz minusach; użytkownik może także zaznaczyć do czego używa tego produktu oraz wybrać krótki opis siebie. Serwis to nie tylko platforma prezentująca opinie od użytkowników. To również miejsce pozwalające na zakupy internetowe z pomocą znajomych oraz przyjaciół, zgodnie z ideą social shopping. „Zauważyliśmy, że internauci potrzebują wiarygodnego źródła, w którym mogą znaleźć opinie o wszystkich produktach" – mówi kierownik projektu Daniel Chiżyński. "Pragniemy jednak dać coś więcej niż tylko suchą opinię o jakimś produkcie, a właśnie dzięki idei social shopping jest to możliwe. Internauci dowiedzą się kto już posiada oraz kto

Allegro.pl – największa polska platforma handlowa wprowadziła do swojej grupy opiniotwórczy serwis społecznościowy – Cokupić.pl, skupiający wszystkich tych, którzy pragną dzielić się ze sobą opiniami o produktach.

Cokupić.pl wprowadza nowy standard opiniowania produktów, który ułatwia dodawanie opinii oraz wpływa na ich lepszą użyteczność. Każdy produkt można oceniać po przygotowanych cechach tj. plusach oraz minusach; użytkownik może także zaznaczyć do czego używa tego produktu oraz wybrać krótki opis siebie.

Serwis to nie tylko platforma prezentująca opinie od użytkowników. To również miejsce pozwalające na zakupy internetowe z pomocą znajomych oraz przyjaciół, zgodnie z ideą social shopping. „Zauważyliśmy, że internauci potrzebują wiarygodnego źródła, w którym mogą znaleźć opinie o wszystkich produktach" – mówi kierownik projektu Daniel Chiżyński. "Pragniemy jednak dać coś więcej niż tylko suchą opinię o jakimś produkcie, a właśnie dzięki idei social shopping jest to możliwe. Internauci dowiedzą się kto już posiada oraz kto pragnie mieć dany produkt. Będą mogli dodać swoje zdjęcia i filmy do produktów. Bardziej aktywni połączą się w grupy w ramach wspólnych preferencji zakupowych” – dodaje.

Cokupić.pl jest częścią Grupy Allegro – do logowania się służy nazwa użytkownika i hasło z Allegro. Przeglądanie opinii nie wymaga logowania, wystarczy przejść na stronę www.cokupic.pl i znaleźć produkt, o którym użytkownik chce dowiedzieć się więcej przed zakupem.

Obecnie w jej skład tej grupy wchodzą: otoMoto.pl (ogłoszenia motoryzacyjne), PayU.pl, Platnosci.pl (płatności elektroniczne), otoDom.pl (ogłoszenia nieruchomości), Payback.pl (program lojalnościowy), Ceneo.pl (porównywanie cen produktów), iStore.pl (sklepy internetowe), a także międzynarodowe platformy handlowe – czeska Aukro.cz oraz otoMoto.cz, rosyjska Molotok.ru, bułgarska Aukro.bg, rumuńska Aukro.ro, słowacka Aukro.sk, ukraińska Aukro.ua oraz węgierska Tesz-Vesz.hu.  

 

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  AlleJazda zakończona! Przyznano 36 super nagród.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy