Wiercimy

Premiera nowego zestawu narzędzi programistycznych (SDK) dla telewizorów Smart TV

Premiera nowego zestawu narzędzi programistycznych (SDK) dla telewizorów Smart TV
Firma Samsung Electronics ogłosiła, że zamierza wprowadzić na rynek Smart TV SDK (Software Development Kit) w wersji 5.0, czyli nowy zestaw narzędzi programistycznych dla deweloperów aplikacji na platformę Smart TV. Zasadnicza różnica pomiędzy SDK 5.0 a obecnym SDK 4.5 polega na tym, że firma Samsung poszerzyła listę urządzeń kompatybilnych z Samsung Smart TV. Konsumenci będą teraz mogli kontrolować za pomocą aplikacji Smart TV takie elementy wyposażenia domu, jak oświetlenie, klimatyzacja czy lodówka. Poszerzenie listy kompatybilnych urządzeń było jedną z najczęstszych próśb partnerów oraz deweloperów aplikacji telewizyjnych, dlatego firma Samsung potraktowała ją jako priorytetową. Udowodniła to tworząc z SDK 5.0 pakiet narzędzi nastawiony na budowanie bogatszego ekosystemu aplikacji Smart TV. Samsung jest też pierwszą firmą w branży Smart TV, która wprowadziła do swoich produktów technologię PNaCl (Portable Native Client). Technologia ta, przy użyciu języków programowania C/C++, umożliwia programistom łatwiejsze tworzenie takich aplikacji, jak zaawansowane gry albo natywne aplikacje wymagające skomplikowanego przetwarzania

Firma Samsung Electronics ogłosiła, że zamierza wprowadzić na rynek Smart TV SDK (Software Development Kit) w wersji 5.0, czyli nowy zestaw narzędzi programistycznych dla deweloperów aplikacji na platformę Smart TV. 

Zasadnicza różnica pomiędzy SDK 5.0 a obecnym SDK 4.5 polega na tym, że firma Samsung poszerzyła listę urządzeń kompatybilnych z Samsung Smart TV. Konsumenci będą teraz mogli kontrolować za pomocą aplikacji Smart TV takie elementy wyposażenia domu, jak oświetlenie, klimatyzacja czy lodówka. 

Poszerzenie listy kompatybilnych urządzeń było jedną z najczęstszych próśb partnerów oraz deweloperów aplikacji telewizyjnych, dlatego firma Samsung potraktowała ją jako priorytetową. Udowodniła to tworząc z SDK 5.0 pakiet narzędzi nastawiony na budowanie bogatszego ekosystemu aplikacji Smart TV. 

Samsung jest też pierwszą firmą w branży Smart TV, która wprowadziła do swoich produktów technologię PNaCl (Portable Native Client). Technologia ta, przy użyciu języków programowania C/C++, umożliwia programistom łatwiejsze tworzenie takich aplikacji, jak zaawansowane gry albo natywne aplikacje wymagające skomplikowanego przetwarzania obrazu. 

Jako że aplikacje oparte na technologii PNaCl są automatycznie optymalizowane na serwerze aplikacji firmy Samsung, deweloperzy będą mogli rozprowadzać swoje produkty dla różnych modeli Smart TV, nie martwiąc się o kompatybilność. 

Firma Samsung usprawniła również te elementy, które w poprzednim SDK spotkały się z ciepłym przyjęciem, w tym funkcję Multi Screen oraz działające w oparciu o przeglądarkę internetową zintegrowane środowisko programistyczne (tzw. Emulator Smart TV). Multi Screen pozwala łączyć aplikacje zarówno na telewizorze, jak i na urządzeniu mobilnym. 

„Strona internetowa Samsung Developers Forum ciągle się rozwija a SDK, za sprawą coraz większej liczby partnerów Samsung oraz pobrań, powoli staje się największą na świecie społecznością deweloperów aplikacji telewizyjnych” ? powiedział YoungKi Byun, wiceprezes zespołu S/W R&D w Samsung Electronics. „Zamierzamy regularnie uaktualniać nasz SDK i rozwijać ekosystem aplikacji Smart TV.”

A to już wiesz?  Pierwsi klienci zyskują na współpracy TAURONA i T-Mobile

 

SDK w wersji 5.0 zostanie udostępniony do pobrania na stronie Samsung Developers Forum www.samsungforum.com od 6 stycznia 2014 roku.

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy